Ślubne Obrączki - Ślubna Gwardia

Przejdź do treści
Obrączki ślubne - dekalog kupujących

Po pierwsze trwałość.
Większość biżuterii pełni funkcję dekoracyjną - ma służyc podkreśleniu piękna, stylu, czy cech charakteru osoby która ją zakłada. Z tego powodu podczas projektowania i wykonywania biżuterii na pierwszym planie stawia się względy estetyczne i wizualne, a dopiero w następnej kolejności zwraca się uwagę na praktyczność i trwałość. Przy tworzeniu obrączek kolejność ta wygląda odwrotnie. Obrączki są noszone na co dzień i mają służyc wiele lat. Z tego powodu powinny odznaczać się o wiele większą trwałością i praktycznością w użytkowaniu. W firmie "Łazur" projektowaniem obrączek zajmują się jubilerzy z wieloletnim doświadczeniem, posiadający szeroką wiedzę teoretyczną. Efektem naszych prac są obrączki, które służą Państwu przez całe życie.

Po drugie próba.
Trwałość jest bezpośrednio związana z próbą, a ściśle im niższa próba tym wyższa trwałość. Niestety kosztem wzrostu trwałości zostaje obniżona estetyka wyrobu, staje się on bardziej matowy a poza tym, co jest nie bez znaczenia, ma również mniejszą wartość. Czyste złoto jest metalem bardzo miękkim, podatnym na ścieranie i
uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym potrzebny jest kompromis pomiędzy estetyką a trwałością. Najczęściej polecana i oferowana próba jest tzw. "czternastka", która w nomenklaturze jubilerskiej ma różne nazwy (585, 14 karatów, próba numer 3 i inne). Bez względu na użytą nazwę jest to zawsze to samo "złoto". Złoto czternastokaratowe zawiera w jednym gramie 0,585 grama czystego złota, a pozostałe 0,415 grama to inne metale. Obrączki wykonane ze złota w tej próbie oferowane są w przystępnych cenach, a przy tym charakteryzują się wysoką trwałością i nienaganną estetyką. Nie polecamy zakupu obrączek w próbach wyższych (18 czy 22 karaty) ze względu na wysoka cene, a także obniżone walory użytkowe. Obrączki ze złota 8 lub 10 karatowego polecamy wyłącznie klientom kierującym się przede wszystkim ceną.
Firma "Łazur" oferuje Państwu wyłącznie obrączki wykonane ze złota czternastokaratowego, abyście mogli się cieszyć ich estetyką przez długie lata

Po trzecie ilość kolorów
Jeżeli zdecydujecie się Państwo na obrączki z dwóch lub trzech kolorów złota. Należy zwracać uwagę na pokrywanie obrączek rodem. W ten sposób nieucziwi sprzedawcy uzyskują efekt tzw. "białego złota". Powłoka rodu jest trwała na odbarwienia chemiczne, jak również u większości osób nie powoduje uczuleń i zmian alergicznych. Jednakże rod się ściera i po pewnym czasie obrączka zamieni się w jednokolorową. Ze względów na wysokie koszty powtórne nałożenie rodu jest nieopłacalne. Ceny obrączek rodowanych nie odbiegają znacząco od jednokolorowych. Prawdziwe obrączki dwu i trzykolorowe są zauważalnie droższe od obrączek jednokolorowych, a poza tym mają dosyć istotną wadę w razie potrzeby można je powiększać tylko w profesjonalnym zakładzie jubilerskim, w przeciwym wypadku istnieje poważne ryzyko ich zniszczenia. Dokonując takiego wyboru musimy się także liczyć z tym, że każda korekta rozmiaru obrączek może powodować ich delikatną deformację. Obrączki wielokolorowe firmy "Łazur" są produkowane tzw. "metodą na wcisk" bez użycia rodu. Obrączki takie pomimo niedogodności w serwisie zachowają swoje kolory przez długie lata. Zawsze też będziecie mogli Państwo bez obawy je oddać do polerowania, a bedą równie piękne jak w dniu ślubu.

Po czwarte diamentowanie - wzór na obrączce
Tutaj również niestety niezbędny jest kompromis. Możecie zamówić Państwo dowolne obrączki kierując się własnym poczuciem gustu. Podejmując decyzję o zakupie obrączek diamentowanych powinniście zdawać sobie sprawę z konsekwencji na przyszłość. Dzięki temu potem unikniecie Państwo niemiłego rozczarowania. Na samym początku radzimy zapytać sprzedawcę czy obrączka ze wzorem jest wykonana tzw. metodą bezszwową. Jeżeli nie - o wiele bardziej narażona jest na uszkodzenia. Każdy nacisk, nawet podczas normalnego użytkowania, a zwłaszcza zmiany rozmiaru moga spowodować jej zniszczenie. Ponadto zewnętrzny wzór na nich będzie się ścierał, a wewnątrz wzoru gromadzić bedą się zabrudzenia. Nawet najżarliwsze obietnice sprzedawcy, że "ten wzór się nie zetrze" tego nie zmienią. Może świadczyć to jedynie o jego niewiedzy, lub o chęci wprowadzenia Państwa w błąd. Obrączki diamentowane firmy "Łazur" są wykonywane wyłącznie metodą bezszwową a wzory projektowane są tak, aby minimalizować gromadzenie się wewnątrz zanieczyszczeń. Firma "Łazur" wzory wykonuje najwyższej jakości narzędziami na obrączkach z czternastokaratowego złota, co znacznie wydłuża proces ścierania się. Po pewnym czasie wzór z całą pewnością zetrze się zupełnie. W takim przypadku obrączkę możecie Państwo wypolerować, i mimo, że odmieniona, znów zabłyśnie blaskiem nowości.

Po piąte waga
Masa obrączki ma bezpośredni wpływ na jej trwałość i wygodę użytkowania. Jeżeli obrączki u jednego ze sprzedawców są lżejsze od porównywalnych wzorów u pozostałych, wcale nie musi oznaczać to dobrej okazji. Zachodzi wówczas uzasadnione podejrzenie że obrączki są albo puste wewnątrz, albo cieńsze. Tak w jednym jak i w drugim przypadku znacznie osłabiona została wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne a także ograniczona możliwość korekty rozmiaru. Ponadto w przypadku obrączek cieńszych niż standardowe istnieje realne ryzyko skaleczenia palców podczas ich normalnego użytkowania. Wszystkie obrączki firmy "Łazur" projektowane są z myślą o trwałości, bezpieczeństwie użytkowania i łatwości skorygowania rozmiaru. W procesie produkcji ich masa jest restrykcyjnie przestrzegana. Jeżeli po wykonaniu precyzyjnej obróbki obrączka waży mniej niż określone minimum, trafia z powrotem do przetopienia.

Po szóste wybór sprzedawcy
Jak przy każdym zakupie należy porównać kilka ofert. Rzetelny sprzedawca potrafi nam wyjaśnić różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami, ich zalety, ale również problemy które mogą się pojawić podczas ich użytkowania. Firma "Łazur" radzi wyborem obrączek zająć się nawet 3 miesiące przed planowaną ceremonią ślubną. Wówczas znajdziecie Państwo czas na odwiedzenie kilku lub nawet kilkunastu sprzedawców, spokojne i rzeczowe porównanie ich ofert. Ponadto czas oczekiwania na realizację zamówienia obrączek może wydłużyć się nawet do 6 tygodni. Oczywiście obrączki możecie Państwo kupić bezpośrednio u sprzedawcy. Należy się wówczas liczyć z faktem, że ich rozmiar będzie dopasowywany, a pózniejsze korekty rozmiarów będą utrudnione, a nawet niemożliwe. Firma "Łazur" gwarantuje zrealizowanie każdego zamówienia w nieprzekraczalnym terminie 8 dni roboczych, a co nie mniej ważne każda obrączka wykonywana jest na indywidualne zamówienie, więc ich rozmiary nie są korygowane przed sprzedażą.

Po siódme problem napuchniętych palców
Niestety często się zdarza że pod wpływem stresu, czy dużej zmiany temperatur palce puchną i obrączki nie chcą na nie wejść lub wręcz przeciwnie przy niskiej temperaturze obrączki zaczynają się zsuwać z palców. Podczas zdejmowania miary u sprzedawcy sugerujemy brać poprawkę na temperaturę. Jeżeli jest bardzo zimno wówczas radzimy wybrać miarkę nieco luźniejszą, a jeżeli panują upały nieznacznie ciasną. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na obrączki firmy "Łazur" zapewnimy Wam dożywotnią możliwość korekty ich rozmiarów.

Po ósme białe złoto
Termin "białe złoto" jest wyłącznie nazwą handlową. W rzeczywistości metal ten ma barwę szarą z lekkim odcieniem żółci. Niektórzy producenci pokrywają je warstwą rodu, aby poprawić ich estetykę. Niestety taki zabieg jest bardzo nietrwały, mimo że całkowicie bezpieczny - nie powoduje alergii. Właściwości fizyczne i chemiczne obrączek z "białego złota" nie róznią się od klasycznych obrączek żółtych. W ofercie firmy "Łazur" znajdziecie Państwo również obrączki w tym kolorze, nie bedą one pokryte rodem, a ich estetyczny wygląd bedzie rezultatem dokładnego wypolerowania.

Po dziewiąte możliwość wywoływania alergii
Skóra może w różnoraki sposób reagować na kontakt z biżuterią a uzależnione jest to od wielu czynników. Pojawia się pytanie czy alergii da się całkowicie uniknąć? Otóż całkowite wyeliminowanie takiego ryzyka nie jest możliwe. Możecie Państwo jednak jak w wypadku każdej alergii zaobserwować, jaki rodzaj biżuterii Was uczula oraz nie kupować wyrobów o niskich próbach 8 i 10 karat, które zawierają najwięcej składników mogących prowadzić do podrażnienia skóry. Ponadto radzimy kupować biżuterię wyłacznie producentów o uznanej marce. Sugerujemy także unikać "podwórkowych" złotników, małych pracowni albowiem w takich miejscach mogą być używane surowce nieatestowane. Firma "Łazur" do produkcji swoich obrączek używa wyłącznie surowców zaakceptowanych przez Unię Europejską.

Po dziesiąte ukryte wady
Obrączka powinna mieć kształt idealnego okręgu, a na jej obwodzie nie powinno być żadnych nacięć, zarysowań i przebarwień. Jeżeli jest wielokolorowa odstęp pomiędzy kolorami powinien być identyczny na całym jej obwodzie. Jeżeli nie ma na niej diamentowanych wzorów, szczególną uwagę prosimy zwracać na poprzeczne nacięcia. Niektórzy sprzedawcy informują swoich klientów, że "taki jest wzór", nie do końca jednak jest to prawda. Najczęściej używane są one po to, aby ukryć błędy w łączeniu (tzw. szwie). Wszystkie wzory jednokolorowe są wykonywane metodą bezszwową (nie są łączone), natomiast obrączki dwu i trzykolorowe firmy "Łazur" są starannie wypolerowane, a łączenie jest ledwo zauważalne "gołym okiem".
Ślubna Gwardia ,,Twój Ślub - Nasz Cel''
kontakt: 795-986-446, 796-887-729
Wróć do spisu treści